4 Haziran 2011 Cumartesi

Babam, Doğumgünün Kutlu Olsun!

Bugün canımdan çok sevdiğim birinin doğum günü. Aslında gerçek doğum tarihi 4 Haziran mı ondan hiçbirimiz emin değiliz zira köyde doğmuş ve kim bilir ne zaman nüfus idaresine gidildi de kaydoldu?

Onunla bu konuda da benziyoruz. Ben de evde doğduğum için doğum tarihim ve kimliğimde yazan tarih başka. Bazen düşünüyorum acaba kişiliğimi etkiliyor mu bu diye, ne alakası var diyeceksiniz de işte bu da benim, olmadık şeyler düşünüp düşünüp çözümsüzlüğün içinde kaybolanım... Hah ahah a işte yine yaptım asıl konudan saptım ve kendime daldım…

Evet, bugün en sevdiğim birinin doğum günü. Ben onu ne arayabiliyorum, ne ona sms atabiliyorum, ne facebook’tan dürtebiliyorum, ne sarılabiliyorum ne de öpüp koklayabiliyorum.

Kutlamak... Kutlanmak…  Kutlayamamak…  Kutlayamamaktan kudurmak…..

Onu doğurana da ona da binlerce kez teşekkür ederim.

Onun ve onun seçimleri (tabii anamın hakkını da yememek lazım) sayesinde ben bugün buradayım ve nefes alabiliyorum,  sevebiliyorum, paylaşabiliyorum.  Onun sayesinde sinirleniyorum,  kahkaha atıyorum.  Onun sayesinde yaşıyorum.  Ve yine onun sayesinde artık değer verdiklerime sahip çıkıyor ve teşekkür edebiliyorum.

Ama keşke ona, o hala yaşarken,  “babacığım, iyi ki varsın ve sana her şey için çok teşekkür ederim”  diyebilseymişim.  Neden aklıma hiç gelmedi ki? Belki çocuk olmanın bencilliğinden belki de hep emin olmaktan onun hep benim yanımda olacağına.

Şu anda boğazımda düğümlenen hıçkırıklarla savaşıyorum ki avaz avaz ağlamayayım diye.  Ama gözyaşlarım kazandı bu sefer ki oluk oluk akıyor yanaklarımdan aşağı. İtiraf ediyorum, ne onu sevmeye ne de arkasından ağlamaya doyamamışım ben.

Babacığım hala kırgın ve kızgınım sana çok erken göçüp gittiğin için ama en azından artık doya doya anama sarılıp her şey için teşekkür edebiliyorum ve onu ne kadar çok sevdiğimi her seferinde söylüyorum.

Babacığım, sayende hayatın her saniyesinden zevk alabilmek için çok büyük çaba gösteriyorum. Şimdi de derin bir nefes alıyorum ve tekrar gülümsüyorum hayatımın bundan sonra kalanına.

Hepimize nice mutlu yıllar. 


 Ağabeyime ve Anneme...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder